piątek, 14 listopada 2014

Łazienka dla kolejnego pokolenia
Użytkownicy łazienki, którą przedstawiłam w poprzednim poście, przez tych kilka lat korzystania byli bardzo z niej zadowoleni. Szczególnie 3 kobietki w rodzinie. 
Twierdziły, że czasami wszystkie trzy na raz się w niej szykowały. 
Ale bez przesady - jedna z nich chyba była wtedy pod prysznicem :)
Gdy jedna z córek przyjaciółki dostała mieszkanie do całkowitego remontu, 
znowu zostałam poproszona o pomoc. Z tą różnicą, że na bardzo późnym etapie robót - w zasadzie łazienka miała zrobione wszystkie instalacje, obłożona była płytami kartonowo-gipsowymi, kafle też już były wybrane. Pozostało zaproponować efektowne ułożenie kafli. 

Problem powstał gdzie indziej. Niestety, okazało się, że kibelek został umieszczony w bardzo niefortunnym miejscu, uświadomiłam nowym właścicielom, że po założeniu umywalki o standardowych wymiarach, będą mogli siadać na kibelku tylko bokiem. O przeróbce instalacji na tym etapie prac nie było mowy.
Poszperałam w necie i znalazłam rozwiązanie - długą i wąską (31x90) umywalkę SLIM. 
Na dodatek ładną i w dobrej cenie. I z blacikiem. Stolarz dorobił do niej szafkę i sytuacja została uratowana - umywalka zmieściła się pod ścianą i nie przeszkadza w korzystaniu z kibelka na wprost.Do kafli, które wybrała młoda dama zaproponowałam mozaikę, która moim zdaniem dodała jednokolorowym kaflom wyrazu i wdzięku:
Ściana z kibelkiem jest cała brązowa, pozostałe ściany w kolorze kremowym. 
Mozaika wpasowała się w jeden i w drugi kolor.


Szkoda, że łazienki, nawet w nowo stawianych budynkach cały czas są traktowane po macoszemu, jeśli chodzi o ich powierzchnię. A przecież jest to jedno z najważniejszych pomieszczeń w naszym mieszkaniu, więc powinno być wygodne, ładne i przestronne. Ale o tym ostatnim przeważnie możemy pomarzyć.
No chyba, że sami budujemy dom i możemy na etapie projektu ją zaplanować. 
I tego wszystkim życzę :)
Elli


4 komentarze:

 1. Ślicznie tu u Ciebie ! pozdrawiam i zapraszam do siebie http://handmade-with-love-by-klaudia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Ależ świetna ta wąska umywalka! Nawet nie wiedziałam, że takie robią:) A łazienka w całości prezentuje się bardzo ciekawie. Pozdrawiam serdecznie:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czasami konieczność zmusza nas do szukania różnych rzeczy - dobrze, że jest internet :)
   Pozdrawiam!

   Usuń